RC Klub Holíč

Okolo roku 1958 sa v Holíči v rodinnom dome Vitáskových začala schádzať skupina mladých záujemcov o modelárstvo z ktorej sa v roku 1960 stal Modelársky klub Zväzarmu v Holíči.

Členovia klubu stavali prevažne voľne lietajúce modely. V roku 1962 navrhol O. Vitásek pre kategóriu A1 nový model, ktorý sa vyznačoval veľkou štíhľosťou nosnej plochy a bol vybavený, ako prvý model na svete zariadením pre krúživý vlek ( výkres modelu i s popisom krúživého vleku bol uverejnený v časopise Modelář číslo 2, ročník 1963). S týmto modelom zvíťazili bratia Vitáskovci na Majstrovstvách ČSR v rokoch 1963, 1964 a 1965.

Veľmi úspešne lietal i MuDr. Gregor v kat. F1B, kde sa stal dva razy Majstrom Slovenska. Vďaka skutočnosti, že si O. Vitásek už v ro-ku 1960 zakúpil v MVVS Brno jednopovelovú elektrónkovú RC aparatúru, ktorá všet-kých veľmi zaujala, začala sa v klube pomaly presadzovať oblasť rádiom ovláda-ných modelov lietadiel, čo je prevažnou náplňou pre členov klubu doteraz.

V tejto oblasti medzi najväčšie úspechy členov LMK Holíč možno považovať 1. miesto O.Vitáska na medzi národnej súťaži kat. F3B v r.1976 v Maďarsku, víťazstvo toho istého pretekára na Majstrovstvách socialistických krajín v roku 1977 s RC maketou Be-56, 1. a 2. miesto na Majstrovstvách ČSR v kat. F3B o ktoré sa zaslúžili M.Minárik a L. Holas.

V roku 1970 dostal klub k dispozícii novú modelársku dielňu v budove Autoškoly, v bývalom Dome pionierov pracovali dva krúžky leteckých modelárov a jeden krúžok lodných modelárov.Vďaka miestnemu Aeroklubu má klub na letisku svoju vlastnú asfaltovú modelársku dráhu. Vedenie Aero-klubu modelárom výchádza v ústrety i pri konaní rôznych súťaží a propagačných akcií.

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk Užite si výnimočný The Hosting už od 0,90 ‎€ mesačne od WebSupport.sk 

Facebook Pagelike Widget